Dziś jest poniedziałek, 25 września 2017
Aktualności

Portal internetowy IDeA

Okręgowa Rada Adwokacka w Koszalinie uprzejmie informuje, że Okręgowa Rada Adwokacka w Krakowie i we Wrocławiu uruchomiła portal internetowy IDeA pod adresem www.idea-adw.org, który udostępnia nagrane w formie wideo wykłady wybitnych prawników, w tym przede wszystkim adwokatów. Niektóre z nich są nieodpłatnie, zaś odpłatność za pozostałe wynosi 40 zł brutto. W przypadku płatnych wykładów istnieje możliwość wygenerowania faktury, a kwota z niej wynikająca z punktu widzenia przepisów podatkowych może być uwzględniona w kosztach prowadzonej działalności.

Istnieje możliwość wydrukowania stosownego certyfikatu wykazującego uzyskanie punktów wymaganych w corocznym rozliczeniu obowiązku doskonalenia zawodowego.

Dla przypomnienia w każdym roku kalendarzowym należy uzyskać 12 pkt.

Jednocześnie informujemy, że od dnia 1 listopada  2014r. w serwisie IDeA (www.idea-adw.org) możecie Państwo zapoznać się z wykładem detektywa Pawła Koterskiego, który prowadzi działalność gospodarczą w zakresie usług detektywistycznych. Specjalizuje się w ochronie znaków towarowych. Jest byłym funkcjonariuszem Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji zwalczający zorganizowaną przestępczość kryminalną oraz gospodarczą, a także byłym Naczelnikiem Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Ekonomicznej Zarządu we Wrocławiu CBŚ KGP.
Wykład dotyczy wykorzystania usług detektywistycznych w pracy adwokata. Ukazuje sposoby odzwierciedlania rzeczywistości i zdobywania materiału dowodowego na potrzeby spraw gospodarczych, rozwodowych i kryminalnych. Opisuje dobre praktyki współpracy kancelarii prawnej z biurem detektywistycznym oraz korzyści z niej płynące. Pomaga rozwiązać problem efektywnej współpracy z organami ścigania w sprawach wielowątkowych i skomplikowanych.

adw. Maria Kapsa

Dziekan ORA w Koszalinie

 

Poniżej zamieszczamy Komunikat Rady Programowej IDeA:

Szanowne Koleżanki i Koledzy,

Idąc z duchem czasu portal IDeA pojawił się na Facebook’u. Zachęcamy do podzielania się swoją opinią na temat portalu. Będziemy tam publikować najnowsze informacje dotyczące Internetowego Szkolenia Adwokatury. Zachęcamy Państwa do polubienia nowej społeczności.

http://facebook.com/ideaadw

W imieniu Rady Programowej  IDeA
adwokaci: Paweł Gieras i Andrzej Grabiński


© 2011 Okręgowa Rada Adwokacka w Koszalinie
Okręgowa Rada Adwokacka, ul. Piłsudskiego 56, 75-525 Koszalin

tel./fax: 94 342-34-42  

Sekretariat: ora.koszalin@adwokatura.pl

Księgowość: ksiegowosc@ora.koszalin.pl

Dział aplikantów: aplikacja@ora.koszalin.pl

Godziny urzędowania biura ORA: poniedziałek-piątek od 9:00 do 14:30
Nr konta ORA
PKO BP I Oddział Koszalin: 28 1020 2791 0000 7102 0105 2687

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2017