Dziś jest poniedziałek, 25 września 2017
Aktualności

Uroczyste ślubowanie adwokatów.

Uroczyste ślubowanie 10 adwokatów, którzy w marcu tego roku złożyli egzamin zawodowy odbyło się 7 lipca 2017 r.  w siedzibie Okręgowej Rady Adwokackiej w Koszalinie.


Nowi adwokaci to: Daria Głowacka, Justyna Gołda, Anna Kątnik-Mania, Ewa Werenc, Barbara Kuzdra, Bogusław Kowcun, Marcin Malinowski,  Jacek Pracz,  Anna Rubanowicz, Mariusz Przewrocki.

Obecnych na uroczystości powitał adw. Ryszard Bochnia, Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Koszalinie, akcentując jak ważne i doniosłe jest znaczenie roty ślubowania i jakie wyzwania czekają nowych adwokatów nie tylko w zakresie niesienia pomocy prawnej klientom i rozwiązywania trudnych problemów prawnych, ale także budowania wizerunku całej Adwokatury. Zaakcentował także rolę etyki adwokackiej, która winna przyświecać w zawodowej drodze adwokata, budując zaufanie do zawodu i podkreślając  jego godność. Pan Dziekan pogratulował także nowym adwokatom dobrze zdanego egzaminu życząc im sukcesów zawodowych.

Na uroczystości była także obecna Wiecedziekan ORA w Koszalinie adw. Elżbieta Nowak, pełniąca funkcję Kierownika Szkolenia Aplikantów Adwokackich. Przybyli też patroni i członkowie rodzin nowych adwokatów.

Pan Dziekan adw. Ryszard Bochnia dokonał uroczystego aktu ślubowania, a nowi adwokaci złożyli podpisy pod protokołem. Miłym akcentem uroczystości było wręczenie upominków, które dla ślubujących adwokatów przygotowały wydawnictwa Wolters Kluwer i CH Beck

ORA w Koszalinie, w dowód uznania za najlepiej zdany egzamin adwokacki wśród ślubujących,  ufundowała dla adwokata Jacka Pracza  prezent w postaci pięknego pióra ze stosowną dedykacją.

Kierownik Szkolenia Aplikantów Adwokackich adw. Elżbieta Nowak także pogratulowała nowym adwokatom dobrych wyników na egzaminie adwokackim podkreślając, iż są one zwieńczeniem ich trudu i pracy włożonej podczas odbywania aplikacji. Zaznaczyła też, iż ORA w Koszalinie przykłada ogromną wagę do procesu szkolenia, wysoko stawiając poprzeczkę aplikantom tak w zakresie poziomu nauczania, sprawdzania wiedzy  jak i frekwencji na zajęciach. Wspomniała o integracji środowiska aplikantów w izbie, co wino mieć też przełożenie na ich przyszłe relacje zawodowe. Życzyła nowym koleżankom i kolegom  sukcesów w pracy.

Zwieńczeniem uroczystości było wspólne pamiątkowe zdjęcie.  

 


 

 © 2011 Okręgowa Rada Adwokacka w Koszalinie
Okręgowa Rada Adwokacka, ul. Piłsudskiego 56, 75-525 Koszalin

tel./fax: 94 342-34-42  

Sekretariat: ora.koszalin@adwokatura.pl

Księgowość: ksiegowosc@ora.koszalin.pl

Dział aplikantów: aplikacja@ora.koszalin.pl

Godziny urzędowania biura ORA: poniedziałek-piątek od 9:00 do 14:30
Nr konta ORA
PKO BP I Oddział Koszalin: 28 1020 2791 0000 7102 0105 2687

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2017