Szkolenie zawodowe 2 grudnia 2017r.

with Brak komentarzy

Szanowne Koleżanki,

Szanowni Koledzy,

 

W dniu 25 maja 2018 roku przedsiębiorcy wszystkich krajów członkowskich Unii Europejskiej wejdą w nowy rozdział ochrony i bezpieczeństwa danych osobowych. Z tym dniem wejdą w życie przepisy nowego unijnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO).

ORA w Koszalinie wychodzi naprzeciw rewolucyjnym zmianom w bezpieczeństwie danych identyfikujących osoby fizyczne, nakładającym na przedsiębiorców, w tym także na adwokatów i radców prawnych, nowe obowiązki oraz wprowadzającym rozbudowane mechanizmy kontroli ich realizacji i uprzejmie zaprasza na kolejne szkolenie organizowane w ramach doskonalenia zawodowego, które odbędzie się w dniu 2 grudnia 2017r. w godz. 16.00 -19.00 w Koszalinie w auli II LO im. Wł. Broniewskiego przy ul. Chełmońskiego 7.

 

W trakcie szkolenia poruszone zostaną zagadnienia dotyczące stosowania przepisów o ochronie danych osobowych przez osoby wykonujące zawód adwokata i radcy prawnego oraz  obowiązków związanych z przetwarzaniem danych osobowych w Kancelariach Adwokackich,

Szkolenie poprowadzi Pan Jarosław Feliński – praktyk, wykładowca wyższych uczelni, m. innymi  Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, specjalista z zakresu ochrony danych osobowych.

Z uwagi na liczne szkolenia, jakie prowadzi nasz wykładowca, nie było możliwe zorganizowanie szkolenia w godzinach przedpołudniowych w sobotę. Myślę jednak, że temat szkolenia jest naprawdę ciekawy, a wiedza z  zakresu ochrony danych osobowych będzie niebawem niezbędna w naszej codziennej adwokackiej praktyce z uwagi na mechanizmy kontroli, nadzoru i karania za naruszenia przewidziane w RODO.

Liczymy zatem na zainteresowanie zajęciami i przybycie licznej grupy adwokatów i aplikantów, do czego zachęcamy.

 

Uczestnictwo w szkoleniu daje możliwość uzyskania 3 punktów w ramach obowiązkowego doskonalenia zawodowego.

 

Z koleżeńskim pozdrowieniem

 

adw. Elżbieta Nowak

Wicedziekan ORA w Koszalinie