„Adwokaci dzieciom uchodźców”

with Brak komentarzy

Koleżanki i koledzy,

Komisja Wizerunku NRA wraz z izbami adwokackimi w Polsce pragnie zaprosić wszystkich chętnych do pomocy w zbiórce pn. 

„Adwokaci dzieciom uchodźców

Wychodząc naprzeciw pilnym potrzebom ośrodków dla cudzoziemców, w których znalazły się ewakuowane dzieci z Afganistanu wyślemy pomoc do Ośrodków, do których członkowie Komisji dotarli i zebrali informacje o potrzebach rzeczowych.

Akcja wsparcia i zbiórka dotyczy potrzeb dla dzieci, dzieci zdezorientowanych sytuacją, które nie są niczemu winne i które  znalazły się w Polsce z dnia na dzień, a rzeczy jakie posiadają to te w których wylądowały po ewakuacji. Dzieci na pewno ucieszą się także z zabawek i słodyczy. 

Otwórzmy nasze serca i szafy, w których na pewno znajdziemy ubrania i buty, z których nasze dzieci już wyrosły. Poniżej lista potrzebnych artykułów wskazywana przez poszczególne Ośrodki. 

Osoby chętne by wesprzeć naszą akcję prosimy o przekazanie rzeczy spakowanych do toreb ozdobnych i kartonów do siedziby ORA w Koszalinie przy ul. Piłsudskiego 56, od czwartku 2 września do wtorku 7 września do godz. 12.00.

Następnie zapakowane rzeczy będą wysłane przez naszą Izb do wybranych Ośrodków (kurierem lub osobiście – jest to kwestia techniczna).

Pamiętajmy, że dobro zawsze powraca.

Potrzebne: pieluchy, mleko modyfikowane, ubranka dla niemowląt, ciepła odzież (w tym buty) dla dzieci w wieku 4-12 lat, środki czystości, chemia gospodarcza. W razie pytań lub wątpliwości proszę kontaktować się bezpośrednio z sekretariatem Rady. 

Krzysztof Kaszubski 

Wicedziekan ORA