Adwokacki spływ kajakowy Izby w Koszalinie

ADWOKACKI SPŁYW KAJAKOWY IZBY W KOSZALINIE

W dniach 15 – 17 września bieżącego roku, adwokaci i aplikanci adwokaccy Izby w Koszalinie mieli okazję uczestniczyć w organizowanym po raz pierwszy, adwokackim spływie kajakowym. Impreza odbyła się na terenie gminy Borne Sulinowo w powiecie szczecineckim. Malownicze pejzaże dorzecza Piławy i Rozlewisk Nadarzyckich, stanowiły niezapomniane tło aktywnie spędzanego czasu. Wyjątkowo ładna pogoda umożliwiła także wspólną integrację przy ognisku i grillu oraz rozegranie meczu w siatkówkę.

Miejsce organizacji spływu to nie tylko okazja do podziwiania piękna otaczającej przyrody ale także wielu historycznych obiektów militarnych, pamiętających czasy II Wojny Światowej a następnie okres funkcjonowania supertajnej bazy wojsk byłego ZSRR. Kłomino znane miłośnikom historii jako „miasto widmo” to nazwa postsowieckiej mIejscowości, w której zapewnione były noclegi członków Izby, a która jeszcze kilka lat temu nie istniała oficjalnie na mapach Polski. Zwieńczeniem integracji była wspólna, momentami ekstremalna, trasa samochodem ciężarowym Star, po terenach byłego poligonu radzieckiego oraz pośród największych w Europie wrzosowisk.

Wsparcie Okręgowej Rady Adwokackiej pozwoliło na sfinansowanie zakupu specjalnie przygotowanych na ten cel, pamiątkowych koszulek. Żegnający się ze sobą adwokaci i aplikanci Izby Adwokackiej w Koszalinie zadeklarowali chęć kontynuowania tego typu spotkań w sposób stały i cykliczny, poczynając od przyszłego roku.

adw. Krzysztof Kaszubski
Okręgowa Rada Adwokacka w Koszalinie

  • ADWOKACKI SPŁYW KAJAKOWY IZBY W KOSZALINIE