II Adwokacki Spływ Kajakowy

with Brak komentarzy

W dniach 7-9 września 2018 r. odbył się II Adwokacki Spływ Kajakowy zorganizowany przez Okręgową Radę Adwokacką w Koszalinie. Uczestnikami spływu byli adwokaci i aplikanci koszalińskiej izby adwokackiej, którzy  przybyli w liczniejszym gronie , niż w roku poprzednim.

Na pierwszy dzień spływu przypadł krótki, ale bardzo przyjemny odcinek rzeki Brdy, którego pokonanie umiliła przepiękna pogoda. Po powrocie na teren ośrodka wypoczynkowego w miejscowości Rzewnica, uczestnicy spływu w pełni korzystali ze sprzyjającej aury oraz zachęcającej do kąpieli temperatury Jeziora Szczytno. Urokliwy krajobraz dawał możliwość  relaksu podczas pieszych wędrówek i rowerowych przejażdżek.

Następnie, wieczorem zorganizowano wspólnego grilla i ognisko, dzięki czemu uczestnicy spływu mogli się lepiej poznać i  wymienić wrażeniami. Oczywiście nie zabrakło dyskusji o prawie, polityce oraz licznych adwokackich anegdot sądowych.

Kolejnego dnia spływ rozpoczęto na odcinku Nowa Brda- Garbaty Most, sama zaś trasa była zdecydowanie bardziej wymagająca. Nie obyło się bez wywrotek kajaków i towarzyszących im humorystycznych incydentów, ale wszelkie trudności rekompensowały niepowtarzalne widoki Rezerwatu Przyrody Przytoń. Co najistotniejsze, wszystkim wiosłującym udało się bezpiecznie dopłynąć do celu, gdzie podobnie jak w zeszłym roku adwokaci i aplikanci rozegrali mecz siatkówki.

Dzięki życzliwości i wsparciu finansowemu Okręgowej Rady Adwokackiej w Koszalinie, kajakarze otrzymali sportowe koszulki z niedawno wybranym logotypem izby, które były sympatycznym upominkiem sprzyjającym integracji i poczuciu jedności grupy.

Uczestnicy spływu mile wspominają wspólnie spędzony czas, widząc potrzebę organizacji analogicznego wydarzenia w przyszłym roku, w podobnym terminie (początek września), a być może także rajdu rowerowego, szlakami wzdłuż nadmorskich miejscowości.

Mamy nadzieję, że z roku na rok będzie przybywało chętnych do wzięcia udziału w tego typu spotkaniach integracyjnych. Serdecznie zapraszamy !

 

adw. Justyna Gołda

adw. Krzysztof Kaszubski